Захист персональних даних. 

Обробка персональних даних у закладах охорони здоров’я

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 р. за № 126 “Деякі питання провадження господарської діяльності з медичної практики” встановлено, що строк, протягом якого суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на медичну практику до набрання чинності цією постановою, зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики становить п’ять місяців з дня набрання чинності цією постановою. 

Щодо Змін до Ліцензійних умов з медичної практики… 

Зміна 1 стосується Термінів та визначень, які вживаються під час регулювання медичної практики, а саме додавання нових термінів, що регулюються Законом України “Про захист персональних даних”. 

Зміна 2 зобов’язує ліцензіата дотримуватись вимог, передбачених Порядком функціонування електронної системи охорони здоров’я та порядками ведення відповідних реєстрів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, затвердженими МОЗ.

Зміна 3. Додає декілька обов’язків ліцензіата, а саме:

● зареєструватися в Реєстрі суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я;

● забезпечити роботу з електронною системою охорони здоров’я, зокрема:

✔ внесення первинної облікової медичної документації;

✔ ведення обліку медичних послуг;

✔ управління медичною інформацією;

✔ використання функціональних можливостей електронної системи охорони здоров’я, які визначені законодавством обов’язковими в процесі провадження господарської діяльності з медичної практики;

Реалізація положень постанови надає можливість використання пацієнтами усіх можливих електронних сервісів для реалізації їх прав – це одна сторона “медалі”. Інша ж сторона – зобов’язання ліцензіатів дотримуватись вимог, передбачених Порядком функціонування електронної системи охорони здоров’я та порядками ведення відповідних реєстрів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та їх “вузька” частина – захист персональних даних. 

Отримуючи персональні дані від пацієнта у закладу охорони здоров’я чи у медичного кабінету фізичної особи – підприємця виникають певні обов’язки щодо роботи з отриманими персональними даними: безпосередня участь у зборі, систематизації, накопиченні, зберіганні, уточненні, оновленні, зміні, поширенні та знищенні такої інформації. Так, зокрема, лише медичні працівники закладу охорони здоров’я чи працівники медичного кабінету фізичної особи – підприємця, які отримала ліцензію на ведення медичної практики можуть обробляти дані про здоров’я пацієнтів за умови, що на них покладено обов’язки щодо забезпечення захисту персональних даних.

Захист персональних даних – це заходи, спрямовані на запобігання випадкової втрати або знищення, незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних.

           Володілець та розпорядник персональних даних мають вживати заходів, щоб забезпечити захист персональних даних на всіх етапах їх обробки, у тому числі за допомогою організаційних та технічних заходів, а також самостійно визначати перелік і склад заходів, спрямованих на безпеку обробки персональних даних, з урахуванням вимог законодавства у сферах захисту персональних даних та інформаційної безпеки.

Для захисту персональних даних необхідно здійснити заходи, що спрямовані на безпеку обробки персональних даних, саме:

● розробка внутрішніх документів (правила, регламенти, політика тощо);

● навчання співробітників;

● створення структурного підрозділу або окремої посади для працівника, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних;

● ведення обліку операцій, пов’язаних з обробкою персональних даних суб’єкта;

● інформування  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про:

✔ обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних;

✔ зміну відомостей у процесі обробки персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних;

✔ припинення обробки персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних;

✔ структурний підрозділ або відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних при їх обробці.

           Ці заходи є обов’язковими для закладів охорони здоров’я та медичних кабінетів фізичних осіб – підприємців,  які мають доступ до персональних даних та/або обробляють персональні дані.

Звертаємо Вашу увагу, що за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних передбачено адміністративну відповідальність на підставі ст. 18839 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо у вас виникли питання про організацію заходів захисту персональних даних у закладі охорони здоров’я, можна зателефонувати, за вказаним на нашому сайті, або скористатися формою зворотного зв’язку вже зараз.

Обратный звонок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop