Судові рішення у сфері захисту персональних даних

Судові рішення у сфері захисту персональних даних

Справа № 1. Видача медичного свідоцтва про народження дитини форми №103/о

Позов. До некомерційного підприємства від позивачки з проханням визнати діяльність протиправною щодо відмови у видачі медичного свідоцтва про народження за формою №103/о без надання згоди на збір та обробку персональних даних.

Деталі справи. Позивачка звернулася до відповідача із заявою, в якій просить видати медичне свідоцтво про народження дитини за встановленою та діючою формою №103/0. У відповідь отримала відмову, в якій вказано, що без надання згоди на обробку персональних даних та внесення до Реєстру медичних висновків в ЕСОЗ, відомостей, видача медичного свідоцтва про народження дитини неможлива.

Норми права, що регулюють судовий процес. З 1 жовтня 2020 р. медичне свідоцтво про народження видається у формі електронного документу відповідно до положень Наказу МОЗ України «Деякі питання ведення Реєстру медичних висновків в ЕСОЗ» від 18.09.2020 № 2136.

Стаття 13 Закону №2398-VI, частиною першою якої визначено, що державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням їй прізвища, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України.

Висновок суду. Суд зазначив, що з 1 жовтня 2020 року заклади охорони здоров’я та фізичні особи підприємці, які одержали ліцензію за спеціальністю «акушерство та гінекологія» та надають медичну допомогу при пологах, зобов’язані видавати медичні висновки про народження дитини електронний документ, що формується на підставі медичних записів в ЕСОЗ, містить висновок лікаря про факт народження дитини та є підставою для реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Рішення суду. В задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі

Примітки. Суд зазначає, що позивачка не підпадає під жодну із категорій, для яких передбачена видача медичного свідоцтва про народження дитини за формою №103/о, проте, підпадає під категорію осіб, яким формується медичний висновок про народження дитини в контексті діючих норм Інструкції №545 та підпункту 1 пункту 5 Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 18.09.2020 №1236, враховуючи зміни, чинні з 01 жовтня 2020 року.

Суд не вбачає підстав для визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови у видачі медичного свідоцтва. Тому наголошую, дана справа – приклад того, що суд завжди визнає діяльність правомірною, якщо ви керуєтеся нормами чинного законодавства, чітко розмежовуючи власні права та обов’язки.

Справа № 2.

Справа № 3.

Стосовно питань щодо організації заходів захисту персональних даних у закладі охорони здоров’я, телефонуйте за номером, вказаним на сайті. 

Або скористайтеся формою зворотнього зв’язку нижче.

  Замовити зворотній дзвінок

  Зворотній дзвінок

   

   Зворотній зв'язок

   ×
   0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop