Корм для тварин.

ВІД РЕЄСТРАЦІЇ ДО ПРОХОДЖЕННЯ МИТНИЦІ!

Відповідно до Закону України Про ветеринарну медицинуввезення на митну територію України, обіг та використання готових кормів для непродуктивних тварин,можливо тільки після їх державної реєстрації. Реєстрація готових кормів підтверджується шляхом видачі реєстраційного посвідчення, термін дії якого – п’ять років. Реєстрація кормів для тварин здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007р. за 1349 Про затвердження положень про державну реєстрацію ветеринарних препаратів, кормових добавок, преміксів та готових кормів.

Корми для тварин є об’єктом державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду. Ветеринарні вимоги, щодо ввезення на митну територію України товарів, які являються об’єктом такого контролю і нагляду визначені Наказом Мінагрополітики від 16.11.2018р. за № 553*, який набув чинності з 24.11.2019р. Відповідно до вимог вищезгаданого наказу вантажі з товарами, що ввозяться на територію України повинні супроводжуватися оригіналом загального ветеринарного документа на ввезення, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України (дивись додаток). Безпека та склад кормів повинні бути підтверджені лабораторними дослідженнями партії, що постачається.

З метою з’ясування відповідності стану продуктів їх характеристикам здійснюється фізична перевірка вантажів із продуктами в уповноважених ветеринарних лабораторіях.

Таким чином, для ввезення на митну територію України готових кормів для непродуктивних тварин необхідно мати:

1. Дозвіл регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю;
2. Загальний ветеринарний сертифікат;

3.  Реєстраційне посвідчення або лист від Департаменту ветеринарної медицини з переліком готових кормів, щодо відсутності підстав у державній реєстрації.

* «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки»


РЕГУЛЮВАННЯ
ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ГОТОВИХ КОРМІВ ДЛЯ НЕПРОДУКТИВНИХ ТВАРИН

Здійснення діяльності з виробництва та обігу готових кормів для домашніх твариндозволяється при наявності експлуатаційного дозволу, реєстраційного посвідчення на готовий корм та реєстрації оператора потужностей в Департаменті ветеринарної медицини (остання вимога згідно ст. 79 Закону України «Про ветеринарну медицину»).

Під час виробництва готових кормів необхідно дотримуватися вимог належної практики виробництва.

           Готові корми, що перебувають в обігу, підлягають:

періодичному вибірковому контролю на предмет дотримання умов реєстрації та чинному законодавству;

контролю відповідно до плану моніторингу та спостереження, що розроблений і діє на засадах оцінки ризику та здійснюється державною службою ветеринарної медицини.

      

  ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ у 2020р.

           З набранням чинності низки законодавчих актів у сфері ветеринарної медицини, у тому числі:

Закон України «Про безпечність та гігієну кормів» (набрання чинності 19.01.2020р.);

– Закон України «Про ветеринарну медицину» (редакція відбудеться з 19.01.2020р.)

у 2020 році зміниться порядок регулювання виробництва та обігу готових кормів.

 Слідкуйте за новинами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній дзвінок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop