Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув доопрацьований законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин»

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 11 квітня 2017 р. розглянув доопрацьований законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин» (реєстр. № 0906).

Законопроектом планується ввести ефективну систему контролю в сфері безпеки продуктів харчування і кормів. Зокрема, будуть визначені повноваження контролюючих органів та вимоги щодо здійснення контролю в зазначеній сфері, правила контролю продуктів тваринного походження: свіжого м’яса, рибних продуктів, сирого молока, морепродуктів, а також контролю за імпортованими в Україну продуктами і кормами.

При доопрацюванні законопроекту до повторного другого читання було враховано переважну більшість пропозицій та поправок, які надійшли від народних депутатів, а саме:

 • передбачено зовнішній аудит компетентного органу;
 • звужено коло уповноважених осіб, яким можна делегувати виконання окремих заходів державного контролю, і конкретизований перелік таких заходів;
 • удосконалено порядок проведення відбору зразків та їх лабораторних досліджень;
 • вдосконалено положення про підвищення кваліфікації посадових осіб компетентного органу;
 • уточнено порядок розрахунку вартості заходів державного контролю, що фінансуються операторами ринку;
 • регламентовано відповідальність за незаконні рішення, дії та бездіяльність посадових осіб компетентного органу та уповноважених осіб;
 • встановлено фіксовані розміри штрафів, які можуть накладатися на операторів ринку;
 • спрощено порядок внесення відомостей до реєстру країн і потужностей, з яких дозволяється ввезення харчових продуктів і кормів до України.

Очікується, що прийняття законопроекту забезпечить прогрес у виконанні Україною зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС і дозволить побудувати ефективну систему контролю, завдяки якій кожен споживач буде захищений від придбання небезпечних харчових продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній дзвінок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop