Індивідуальний дозиметричний контроль персоналу категорії А та Б

Індивідуальний дозиметричний контроль персоналу

На території України в медичній галузі, зокрема, широко використовуються радіоактивні речовини та пристрої, які містять у складі радіоактивні речовини, або створюють іонізуюче випромінювання, включаючи споживчу продукцію, закриті і відкриті джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ). Нормативно-правовими актами України регулюється створення системи радіаційної безпеки персоналу, яка досягається за допомогою використання стаціонарних засобів захисту, використання системи сигналізації, здійснення постійного дозиметричного контролю, зокрема індивідуального дозиметричного контролю, організації інструктажів та перевірки знань з правил радіаційної безпеки.

Розглянемо один з елементів системи – індивідуальний дозиметричний контроль (надалі – ІДК) персоналу категорії А та категорії Б.

ІДК для осіб категорії А необхідно проводити, коли лікарі або молодший персонал можуть отримувати дози більше ніж 10 мЗв/рік. Жінки до 45-ти років проводять ІДК в незалежності від цієї дози.

Проведення ІДК та облік індивідуальних доз опромінення персоналу категорій А та Б повинно бути забезпечене відповідальною особою за радіаційну безпеку та контроль, призначеною керівником закладу охорони здоров’я, який є у власну чергу, відповідальним за організацію радіаційного контролю.

Дозиметр термолюмінесцентний DTU-1 є таким елементом системи дозиметричного контролю закладу, що носиться персоналом із собою.

Компактний пристрій дуже зручний у використанні персоналом, легко фіксується на одязі та спецодязі.

Термолюмінесцентний універсальний дозиметр ДТУ-01 є законодавчо регульованим засобом вимірювальної техніки та підлягає повірці.

Характеристики:

Клас пристрою: індивідуальний дозиметр.
Тип детектору: LiF.
Кількість циклів використання: не менше 200.
Вага: 20 г.
Габаритні розміри: 30x20x15 мм.
Гарантія: 1 рік.
Свідоцтво про повірку: так\ні (за замовленням).
Періодичність повірки: 12 місяців.
Дата повірки: 2023 року (для повірених).

Метод вимірювання полягає у використанні явища термолюмінесценції: здатності деяких речовин – термолюмінофорів, під час дії іонізуючого випромінювання накопичувати на протязі часу експозиції енергію зовнішнього радіаційного випромінювання і, далі, під час нагріву, випускати світлове випромінювання. Вимірювання інтенсивності світлового потоку дає відомості про дозу випромінювання, яка була поглинена термолюмінофором детектора.    

Частота реєстрації замірів. ІДК осіб категорії А необхідно проводити та реєструвати результати замірів один раз на квартал у карті обліку індивідуальних доз та “Регістрі ДІВ і доз”.

DTU
Без повірки - 1100 грн
З повіркою - 2400 грн
Зворотній дзвінок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop