Доводимо до відома виробників косметичної продукції!

Уряд відтермінував до 3 серпня 2024 року набуття чинності Технічним регламентом на косметичну продукцію. Також до 3 серпня 2026 року подовжено перехідний період, до якого косметична продукція може не відповідати цьому Технічному регламенту.

Водночас 1 жовтня 2023 року має втратити чинність Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, який регламентує питання видачі висновків санітарно-епідеміологічної служби. У зв’язку з цим виникне “прогалина”, коли Технічний регламент ще не набув чинності, а дію закону, на підставі якого вводиться косметична продукція, буде скасовано.

У цей період суб’єктам господарювання для введення косметичної продукції в обіг варто користуватися положеннями Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”, оскільки з 1 жовт­ня 2023 до 3 серпня 2024 року ринковий нагляд за косметичною продукцією здійснюватиме Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Адже Держлікслужба стане органом ринкового нагляду для косметичної продукції тільки в 2024 з моменту набуття чинності Технічним регламентом на косметичну продукцію.

Підтвердження відповідності косметичної продукції з 1 жовтня 2023 стане можливим при використанні стандартів, які доводять, на погляд виробника, відповідність його продукції положенням Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції”.

Для виконання Технічного регламенту на косметичну продукцію МОЗ вже розроблено Порядок нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію. Відповідний проект Порядку в МОЗ очікують опублікувати для громадського обговорення в квітні-травні.

Виникли питання? Для консультації та з інших питань звертайтеся за номерами:

+38 (050) 420 43 41
+38 (067) 622 23 81

Один коментар до “Доводимо до відома виробників косметичної продукції!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотній дзвінок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop