Державні санітарні норми і правила “Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я”

Державні санітарні норми і правила “Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я”

Наказом МОЗ України від 21 лютого 2023 року за №354 затверджено Державні санітарні нормі і правила “Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я”. Нагадуємо, що не так давно були оновлені й державні будівельні норми (ДБН). 

Зазначимо, ці два документи є взаємопов’язаними та взаємодоповнюючими, оскільки ДБН вказують на те, як в загальному виконати будівельні вимоги, ДСанПіН — встановлює санітарно-протиепідемічні вимоги до умов та організації надання медичних послуг.

Якщо медичний заклад наразі планує проектування нового будівництва закладу охорони здоров’я або добудову нового відділення, роботи мають враховувати актуалізовані норми і вимоги державних будівельних норм та “Санітарно-протиепідемічних вимог до нового будівництва, реставрації і реконструкції закладів охорони здоров’я”.

“TOP-5” змін:

   1. Повноваження відділів з інфекційного контролю розширюється.
   2. Чисті приміщення та вентиляція. Чітко визначено приміщення, в яких заборонено використовувати побутові кондиціонери.
   3. Місця для дотримання гігієни рук — заборонено використовувати електросушарки в закладах охорони здоров’я.
   4. Відділення хірургії. Надалі регулюється організація медичної допомоги за однією з моделей, яка вже давно використовується в цивілізованому світі — “хірургія одного дня”. 
   5. В ЦСО (Центральне стерилізаційне відділення) — автоклави замінено на комплексне рішення для проведення репроцесингу медичних виробів (очищення, передстерилізаційне оброблення, дезінфекція та/або стерилізація).

Також, дуже важливо — затверджено форму Медичного завдання.

Завантажуйте наказ МОЗ від 21.02.2023 р. № 354 “Про затвердження Державних санітарних норм і правил “Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я” та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я” за посиланнями:

в PDF форматі;

▶ у форматі Word.

Зворотній дзвінок

 

  Зворотній зв'язок

  ×
  0
   0
   Your Cart
   Your cart is emptyReturn to Shop