Інформація щодо введення в експлуатацію медичного обладнання, яке було у використанні!

Інформація щодо введення в експлуатацію медичного обладнання, яке було у використанні!

Сучасна #клініка#медкабінет, стоматологічний кабінет, #лабораторія або салон краси неможливі без спеціалізованого обладнання.

Наскільки б не був високий рівень кваліфікації лікарів і співробітників медустанови, без спеціальної медтехніки неможливо повноцінно провести діагностику і призначити адекватне лікування. Устаткування для клініки високої якості — невід’ємна частина будь-якого медичного закладу.

Керівники медцентрів, стоматологічних кабінетів, салонів краси дуже часто стикаються з необхідністю покупки медобладнання.

З огляду на той факт, що медобладнання не є дешевим, деякі замислюються про покупку медичного обладнання, яке було у використанні.

І на етапі введення в експлуатацію медичного обладнання, яке було у використанні виникають питання про його легалізацію.

До прийняття Постанови КМУ від 02.10.2013 за № 753 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів» (на далі ТР), вимогою введення в обіг та експлуатацію медичних виробів було наявність Свідоцтва про державну реєстрацію. На даний час введення в обіг та/або в експлуатацію медичних виробів дозволяється тільки в разі, коли вони повністю відповідають вимогам ТР, за умови належного постачання,
встановлення, технічного обслуговування та застосування їх за призначенням.

Але дія ТР не розповсюджується на медичні вироби, які були ввезені на митну територію України за Свідоцтвом про державну реєстрацію та раніш були у використанні.
Тому проходження процедури оцінки відповідності вищевказаних медичних виробів згідно вимогам ТР не можливо.

Згідно п 26, Розділ «Процедури оцінки відповідності» Технічного регламенту щодо медичних виробів: «Порядок введення в обіг та експлуатацію окремих виробів, стосовно яких не виконані вимоги пунктів 15-19 ТР, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я, встановлюються МОЗ».

Відповідно до Плану діяльності МОЗ України з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік, затвердженого наказом МОЗ України від 28.12.2019 № 2713, розробку
проекту наказу МОЗ «Про затвердження Порядку введення в обіг та експлуатацію окремих медичних виробів, медичних виробів для #діагностики in vitro та активних медичних виробів, які #імплантують, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, але використання яких необхідне в інтересах охорони здоров’я» заплановано здійснити в ІІ кварталі 2020 року.

УВАГА! Слідкуйте за новинами!

2020 УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ТА ОБІГ КОРМІВ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2019 р. №_
Київ

Про затвердження Положення про державну
реєстрацію кормових добавок
Відповідно до абзацу другого пункту 3 частини першої статті 5 Закону України «Про #безпечність та #гігієну #кормів» Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про державну реєстрацію кормових добавок, що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про державну реєстрацію кормових добавок, преміксів та готових кормів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 р. № 1349 (Офіційний вісник України 2007 р. № 89, ст. 3273).
3. Ця постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Закону України «Про безпечність та гігієну кормів», але не раніше дня її опублікування.
Премʼєр-міністр України
О. ГОНЧАРУК

Проект постанови Кабінету Міністрів України Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію кормових добавок» розроблено відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про безпечність та гігієну кормів», який набирає чинності 19.01.2020 року.

Звертаємо увагу! Постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності Закону України «Про безпечність та гігієну кормів», але не раніше дня її опублікування.

Корм для тварин.

ВІД РЕЄСТРАЦІЇ ДО ПРОХОДЖЕННЯ МИТНИЦІ!

Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» ввезення на митну територію України, обіг та використання готових кормів для непродуктивних тварин,можливо тільки після їх державної реєстрації. Реєстрація готових кормів підтверджується шляхом видачі реєстраційного посвідчення, термін дії якого — п’ять років. Реєстрація кормів для тварин здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007р. за 1349 «Про затвердження положень про державну реєстрацію ветеринарних препаратів, кормових добавок, преміксів та готових кормів«.

Корми для тварин є об’єктом державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду. Ветеринарні вимоги, щодо ввезення на митну територію України товарів, які являються об’єктом такого контролю і нагляду визначені Наказом Мінагрополітики від 16.11.2018р. за № 553*, який набув чинності з 24.11.2019р. Відповідно до вимог вищезгаданого наказу вантажі з товарами, що ввозяться на територію України повинні супроводжуватися оригіналом загального ветеринарного документа на ввезення, форма якого затверджується Кабінетом Міністрів України (дивись додаток). Безпека та склад кормів повинні бути підтверджені лабораторними дослідженнями партії, що постачається.

З метою з’ясування відповідності стану продуктів їх характеристикам здійснюється фізична перевірка вантажів із продуктами в уповноважених ветеринарних лабораторіях.

Таким чином, для ввезення на митну територію України готових кормів для непродуктивних тварин необхідно мати:

1. Дозвіл регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю;
2. Загальний ветеринарний сертифікат;

3.  Реєстраційне посвідчення або лист від Департаменту ветеринарної медицини з переліком готових кормів, щодо відсутності підстав у державній реєстрації.

* «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки»


РЕГУЛЮВАННЯ
ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ОБІГУ ГОТОВИХ КОРМІВ ДЛЯ НЕПРОДУКТИВНИХ ТВАРИН

Здійснення діяльності з виробництва та обігу готових кормів для домашніх твариндозволяється при наявності експлуатаційного дозволу, реєстраційного посвідчення на готовий корм та реєстрації оператора потужностей в Департаменті ветеринарної медицини (остання вимога згідно ст. 79 Закону України «Про ветеринарну медицину»).

Під час виробництва готових кормів необхідно дотримуватися вимог належної практики виробництва.

           Готові корми, що перебувають в обігу, підлягають:

періодичному вибірковому контролю на предмет дотримання умов реєстрації та чинному законодавству;

контролю відповідно до плану моніторингу та спостереження, що розроблений і діє на засадах оцінки ризику та здійснюється державною службою ветеринарної медицини.

      

  ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ у 2020р.

           З набранням чинності низки законодавчих актів у сфері ветеринарної медицини, у тому числі:

Закон України «Про безпечність та гігієну кормів» (набрання чинності 19.01.2020р.);

— Закон України «Про ветеринарну медицину» (редакція відбудеться з 19.01.2020р.)

у 2020 році зміниться порядок регулювання виробництва та обігу готових кормів.

 Слідкуйте за новинами.

ПОСТАНОВА 
Верховної Ради України

Про прийняття за основу проекту Закону України про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру Читать далее «»

Набули чинності зміни щодо впровадження електронного рецепта

22 травня 2018 р. набули чинності зміни до наказу профільного міністерства від 19.07.2005 р. № 360, які стосуються впровадження електронного рецепта. Відповідний наказ МОЗ України від 18.04.2018 р. № 735 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України».

Читать далее «Набули чинності зміни щодо впровадження електронного рецепта»

Про здоров’я: Як вибрати бігові кросівки

1. В первую очередь нужно определить свой тип пронации (способ постановки внешней части стопы при ходьбе и беге), то есть проанализировать биомеханику стопы. Это делают с помощью GAIT-анализа — видеосъёмки на беговой дорожке, которая позволяет специалистам оценить постановку ноги во время бега, определить тип пронации и порекомендовать подходящую модель беговых кроссовок. Такой тест можно сделать в некоторых фитнес-клубах или некоторых магазинах. Читать далее «Про здоров’я: Як вибрати бігові кросівки»

Про здоров’я: Як правильно бігати

Правильна техніка бігу не лише мінімізує ризики травм, а й робить пробіжки більш ефективними. Прочитайте прості рекомендації, які допоможуть менше втомлюватися і отримувати задоволення і користь від пробіжки.

Читать далее «Про здоров’я: Як правильно бігати»

Нові вимоги до реклами лікарських засобів (законопроект)

16 травня 2018 р. в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція стосовно розробленого Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) законопроекту з регулювання реклами лікарських засобів. У заході взяли участь Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я, та Марина Слободніченко, експерт з юридичних питань МОЗ України.

Читать далее «Нові вимоги до реклами лікарських засобів (законопроект)»

Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 травня 2018 р. N 342

Київ

Читать далее «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності»